Przedsiębiorcy Jutra z ZS nr 1 nagrodzeni! - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 11:52

Przedsiębiorcy Jutra z ZS nr 1 nagrodzeni!

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym 5 kwietnia br. odbyła się uroczysta gala projektu "Lubelscy Przedsiębiorcy Jutra". Uczniowie i uczennice z klas: 2bdt, 3bdt i 3ct pod opieką A. Mazur i M. Biernackiej od 23 lutego brali udział w cyklu aż 20 warsztatów, prelekcji, spotkań studyjnych i mentorskich.

projekt lpj

Program miał przygotować młodzież do wejścia na rynek pracy oraz zainspirować do kreatywnego i przedsiębiorczego myślenia. W efekcie 40 młodych przyszłych przedsiębiorców z lubelskich szkół opracowało aż 11 modeli biznesowych i wzięło udział w 3 konkursach. Podczas imprezy podsumowującej projekt roztrzygnięto konkursy i wręczono zwycięzcom atrakcyjne nagrody. Ponadto uczniowie i zgromadzeni goście wysłuchali interesującego wykładu przedstawiciela jednego z partnerów projektu - Bogdanka S.A. - Seweryna Szwarockiego o roli innowacji w drodze do zrównoważonego rozwoju.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że drugie miejsce w konkursie "Młody Innowator" zajęła Wiktoria Choina z klasy 2bdt. W konkursie "Najlepszy Biznesplan" trzecie miejsce zajął zespół Bubblemat w składzie:

• Alicja Wolska,
  • Jagoda Wolak,
  • Milena Wawszczak,
  • Martyna Sikora,
  • Klaudia Malinowska (klasa 2bdt).

W konkursie "Najlepszy Pomysł Biznesowy (utworzony w obszarze Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji Województwa Lubelskiego z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju)" trzecie miejsce zajął zespół BioWaste S.A. w składzie:

• Michał Porzak,
  • Stanisław Muzyka,
  • Kacper Podstawka,
  • Jakub Rodak (klasa 2bdt)
  • Bartek Skorek (klasa 3bdt)
  • Paweł Chudek (klasa 3bdt).

Pani dyrektor Elżbieta Sękowska, która wspierała swoją obecnością naszych Przedsiębiorców Jutra odebrała dyplom pamiątkowy dla szkoły.

więcej informacji:

Inf. M. Biernacka